دلار یکی از ارزهای مهم و پرطرفدار در جهان است که بسیاری از افراد علاقه مند به کسب آن هستند. اما چگونه می توان در ایران دلار رایگان کسب کرد؟ آیا این امکان وجود دارد که بدون سرمایه گذاری و صرف زمان زیاد، دلار درآمد داشته باشیم؟

در این مقاله به شما ۱۰ روش ساده و موثر برای کسب دلار رایگان در ایران در سال ۲۰۲۴ را معرفی می کنیم. این روش ها شامل فعالیت های مختلفی مانند بازی، نظرسنجی، تبلیغات، معامله، محتوا نویسی و غیره هستند که با استفاده از اینترنت و دستگاه های هوشمند می توانید انجام دهید. برای این کار نیازی به مهارت خاصی ندارید و فقط کافی است انگیزه و علاقه کافی را داشته باشید.

روش اول: بازی های آنلاین

یکی از روش های جذاب و سرگرم کننده برای کسب دلار رایگان در ایران، شرکت در بازی های آنلاین است. بسیاری از بازی های آنلاین امکان ارسال و دریافت دلار را به صورت مستقیم یا از طریق مبادله با سکه های مجازی دارند. برخی از این بازی ها عبارتند از:

 • Axie Infinity: این بازی یک بازی استراتژیک و نقش آفرینی است که در آن شما می توانید موجوداتی به نام Axie را پرورش، جمع آوری و مبارزه دهید. این بازی از تکنولوژی بلاک چین و ارزهای دیجیتال استفاده می کند و شما می توانید با فروش یا خرید Axie ها و سکه های بازی به نام SLP دلار کسب کنید.
 • Splinterlands: این بازی یک بازی کارتی است که در آن شما می توانید کارت های مختلفی را جمع آوری، ارتقا و با دیگر بازیکنان رقابت کنید. این بازی نیز از بلاک چین و ارزهای دیجیتال بهره می برد و شما می توانید با فروش یا خرید کارت ها و سکه های بازی به نام DEC دلار کسب کنید.
 • CryptoKitties: این بازی یک بازی جمع آوری و پرورش گربه های مجازی است که هر کدام از آن ها دارای ویژگی های منحصر به فرد و نادر هستند. این بازی از بلاک چین اتریوم و ارز دیجیتال اتر استفاده می کند و شما می توانید با فروش یا خرید گربه ها و سکه های بازی به نام ETH دلار کسب کنید.

روش دوم: نظرسنجی های آنلاین

یکی دیگر از روش های ساده و آسان برای کسب دلار رایگان در ایران، شرکت در نظرسنجی های آنلاین است. بسیاری از سایت ها و اپلیکیشن ها به دنبال نظرات و بازخوردهای کاربران خود هستند و برای این کار از شما می خواهند که به سوالاتی در مورد محصولات، خدمات، علایق و سلایق خود پاسخ دهید. در ازای این کار، شما می توانید دلار یا کارت هدیه از سایت های معتبر مانند آمازون، پی پال، گوگل پلی و غیره دریافت کنید. برخی از این سایت ها و اپلیکیشن ها عبارتند از:

 • Swagbucks: این سایت یکی از محبوب ترین سایت های نظرسنجی آنلاین است که در آن شما می توانید با شرکت در نظرسنجی ها، تماشای ویدیوها، جستجو در وب، خرید آنلاین و غیره امتیاز به نام SB کسب کنید. این امتیازات را می توانید به دلار یا کارت هدیه تبدیل کنید.
 • Survey Junkie: این سایت یکی دیگر از سایت های معتبر نظرسنجی آنلاین است که در آن شما می توانید با شرکت در نظرسنجی های مختلف در مورد موضوعاتی که به شما مربوط هستند، امتیاز به نام SJ کسب کنید. این امتیازات را می توانید به دلار یا کارت هدیه تبدیل کنید.
 • ySense: این سایت یکی از سایت های چند منظوره است که در آن شما می توانید با شرکت در نظرسنجی ها، انجام کارهای ساده، تکمیل پروفایل، معرفی دوستان و غیره امتیاز به نام Clix کسب کنید. این امتیازات را می توانید به دلار یا کارت هدیه تبدیل کنید.

روش سوم: تبلیغات آنلاین

یکی دیگر از روش ه های ساده و موثر برای کسب دلار رایگان در ایران، تماشای تبلیغات آنلاین است. بسیاری از سایت ها و اپلیکیشن ها به دنبال افزایش بازدید و محبوبیت خود هستند و برای این کار از شما می خواهند که تبلیغاتی را که در صفحات وب یا درون اپلیکیشن ها نمایش داده می شوند، تماشا کنید. در ازای این کار، شما می توانید دلار یا سکه های مجازی دریافت کنید که می توانید آن ها را به دلار یا کارت هدیه تبدیل کنید. برخی از این سایت ها و اپلیکیشن ها عبارتند از:

 • AdBTC: این سایت یکی از سایت های معروف تبلیغات آنلاین است که در آن شما می توانید با تماشای تبلیغات در صفحات وب مختلف، ساتوشی (واحد کوچک بیت کوین) کسب کنید. این ساتوشی ها را می توانید به بیت کوین یا دلار تبدیل کنید.
 • ClipClaps: این اپلیکیشن یک اپلیکیشن سرگرم کننده است که در آن شما می توانید با تماشای ویدیوهای کوتاه و خنده دار، امتیاز به نام Clapcoin کسب کنید. این امتیازات را می توانید به دلار یا کارت هدیه تبدیل کنید.
 • Cashzine: این اپلیکیشن یک اپلیکیشن خبری است که در آن شما می توانید با خواندن مقالات و تماشای تبلیغات، امتیاز به نام Buzz کسب کنید. این امتیازات را می توانید به دلار یا کارت هدیه تبدیل کنید.

روش چهارم: معامله با ارزهای دیجیتال

یکی دیگر از روش های پرسود و معروف برای کسب دلار رایگان در ایران، معامله با ارزهای دیجیتال است. ارزهای دیجیتال یا کریپتوکارنسی ها، واحدهای پولی مجازی هستند که بر اساس تکنولوژی بلاک چین کار می کنند و قابلیت انتقال، ذخیره و خرید و فروش دارند. برخی از این ارزهای دیجیتال عبارتند از بیت کوین، اتریوم، ریپل، تتر و غیره. برای معامله با این ارزها، شما نیاز به داشتن یک کیف پول دیجیتال و یک صرافی آنلاین دارید. برخی از این کیف پول ها و صرافی ها عبارتند از:

 • Trust Wallet: این کیف پول یک کیف پول چند ارزی است که در آن شما می توانید انواع ارزهای دیجیتال را ذخیره، ارسال و دریافت کنید. این کیف پول از بیش از ۱۶۰ ارز دیجیتال پشتیبانی می کند و امنیت بالایی دارد.
 • Binance: این صرافی یکی از بزرگترین و محبوب ترین صرافی های آنلاین است که در آن شما می توانید انواع ارزهای دیجیتال را خرید و فروش کنید. این صرافی از بیش از ۲۰۰ ارز دیجیتال پشتیبانی می کند و کارمزد پایینی دارد.
 • LocalBitcoins: این صرافی یکی از صرافی های محلی است که در آن شما می توانید با افراد دیگر در نزدیکی خود بیت کوین خرید و فروش کنید. این صرافی از بیش از ۱۶۰ کشور و ۳۰۰ روش پرداخت پشتیبانی می کند و امکان مذاکره و انتخاب قیمت را به شما می دهد.

روش پنجم: محتوا نویسی آنلاین

یکی دیگر از روش های مفید و خلاقانه برای کسب دلار رایگان در ایران، محتوا نویسی آنلاین است. محتوا نویسی آنلاین به معنای نوشتن مقالات، بلاگ ها، داستان ها، شعرها، ترجمه ها و غیره برای سایت ها، اپلیکیشن ها، کانال ها، مجلات و غیره است. برای این کار شما نیاز به داشتن مهارت نوشتاری، زبان انگلیسی و تخصص در موضوعی خاص دارید. برخی از سایت ها و اپلیکیشن ها که می توانید در آن ها محتوا نویسی کنید عبارتند از:

 • Medium: این سایت یکی از بزرگترین و معتبرترین سایت های محتوا نویسی است که در آن شما می توانید در مورد هر موضوعی که علاقه مند هستید بنویسید. این سایت از بیش از ۱۰۰ میلیون خواننده در ماه برخوردار است و شما می توانید با عضویت در برنامه Partner Program از نوشته های خود دلار کسب کنید.
 • Fiverr: این سایت یکی از محبوب ترین سایت های فریلنسینگ است که در آن شما می توانید خدمات مختلفی را ارائه دهید. یکی از این خدمات محتوا نویسی است که شما می توانید برای مشتریان خود مقالات، بلاگ ها، ترجمه ها و غیره بنویسید. این سایت به شما امکان تعیین قیمت و زمان تحویل خدمات خود را می دهد و شما می توانید از طریق پی پال یا بانک دلار دریافت کنید.
 • Upwork: این سایت یکی دیگر از سایت های مشهور فریلنسینگ است که در آن شما می توانید به پروژه های مختلفی که در زمینه های متنوعی مانند محتوا نویسی، ترجمه، تدوین، طراحی و غیره ارائه می شوند، پیشنهاد بدهید. این سایت به شما امکان مذاکره و انتخاب قیمت و زمان تحویل پروژه ها را می دهد و شما می توانید از طریق پی پال یا بانک دلار دریافت کنید.

روش ششم: آموزش آنلاین

یکی دیگر از روش های مفید و ارزشمند برای کسب دلار رایگان در ایران، آموزش آنلاین است. آموزش آنلاین به معنای ارائه دانش و مهارت خود در زمینه های مختلف به دیگران از طریق ویدیو، صوت، متن یا تعامل زنده است. برای این کار شما نیاز به داشتن مهارت آموزشی، زبان انگلیسی و تخصص در موضوعی خاص دارید. برخی از سایت ها و اپلیکیشن ها که می توانید در آن ها آموزش بدهید عبارتند از:

 • Udemy: این سایت یکی از بزرگترین و محبوب ترین سایت های آموزش آنلاین است که در آن شما می توانید دوره های آموزشی خود را در مورد هر موضوعی که علاقه مند هستید ایجاد و ارائه کنید. این سایت از بیش از ۴۰ میلیون دانش آموز در ماه برخوردار است و شما می توانید از فروش دوره های خود دلار کسب کنید.
 • Skillshare: این سایت یکی دیگر از سایت های معتبر آموزش آنلاین است که در آن شما می توانید دوره های آموزشی خود را در مورد موضوعات خلاقانه مانند هنر، طراحی، نوشتن، عکاسی و غیره ایجاد و ارائه کنید. این سایت از بیش از ۲۵ میلیون دانش آموز در ماه برخوردار است و شما می توانید از طریق عضویت در برنامه Teacher Partner Program از دوره های خود دلار کسب کنید.
 • Preply: این سایت یکی از سایت های تخصصی آموزش زبان است که در آن شما می توانید به عنوان یک معلم زبان به دیگران آموزش بدهید. این سایت از بیش از ۱۵۰ زبان مختلف پشتیبانی می کند و شما می توانید از طریق تعامل زنده با دانش آموزان خود دلار کسب کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *